OPONY do wózków widłowych
W naszej ofercie posiadamy bogaty przekrój producentów opon przemysłowych. Opony te przeznaczone są do prac magazynowych o różnym stopniu obciążenia wózka, do przenoszenia układania ładunków dlatego istotne jest aby prace były wykonywane z zachowaniem bezpieczeństwa, dlatego warto wybrać jak najlepszy produkt do Państwa maszyny.
 


Opony do wózków widłowych dzielimy na: 

 
1. Dętkowe
 
Opony dętkowe - tzw pneumatyczne opony o konstrukcji pompowanej. Warstwą wewnętrzną jest powietrze. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest duży komfort podczas kierowania pojazdu po każdej nawierzchni, nawet przy wysokiej prędkości wózka widłowego. Są łatwe w montażu oraz przeważnie tańsze niż opony pełne. Jednakże mają również swoje wady. Szczególna wada tych opon, że po przebiciu takiej opony czy uszkodzeniu do niczego się nie nadaję schodzi z niej powietrze i nie można kontynuować jazdy. Opony pneumatyczne do wózków widłowych są dużo mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wykazują się niższą żywotnością niż opony pełne. Z dętkowych pneumatycznych głownie stosowane są opony o konstrukcji diagonalnej.

2. Pełne

Opony pełne - Budowa takiego ogumienia jak sama nazwa sugeruję to produkt wykonany w całości z gumy. Główna zaleta takiego produktu to bardzo duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Po przebiciu np. gwoździem można go po prostu wyciągnąć i dalej kontynuować prowadzenie wózka widłowego. Kolejną zaletą takiego typu opony to znaczna ładowność. Nie musimy się martwić że opona pęknie gdy zostanie przeładowana tak jak w przypadku opony pneumatycznej. Wada takiej opony jedynie jest cena.
Opony te dzielą się na elastyczne i superelastyczne.

Elastyczne

 
Elastyczne opona do wózka widłowego dwuwarstwowa, która w swojej budowie nie posiada warstwy amortyzującej jest cała lana z gumy. Typowa pełna opona. Najczęściej stosowana na równych powierzchniach , halach, równo utwardzonych. Cena takiej opony przeważnie jest niższa niż cena opony pełnej z warstwą amortyzującą. Jest dobrą alternatywą dla klientów dla których ważny jest aspekt ekonomiczny.

Superelastyczne

 
Superelastyczne opona do wózka widłowego trójwarstwowa, która w swojej konstrukcji posiada posiada dodatkową warstwę amortyzującą (SOFT). Gwarantuje ona bardzo dobre właściwości trakcyjne, lepsze odprowadzanie ciepłą oraz lepszy komfort prowadzenia wózka widłowego przez zmniejszenie liczby drgań. Opona jest lepsza od zwykłej opony elastycznej ale też również trochę od niej droższa. Jednakże wybierając je otrzymujemy najbardziej zaawansowana oponę do wózka widłowego.